KATEGORIE

GMINY

GMINY

Na sygnale | 26.08.19 14:41

Policja przejęła podrabianą odzieżPolicjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z KWP w Łodzi zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

23 sierpnia 2019 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, na podstawie uzyskanych informacji, skontrolowali stoisko handlowe w jednym z targowisk w Głuchowie gmina Tuszyn. Potwierdzili, że na terenie targowiska jest prowadzona sprzedaż nielegalnej odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podczas przeszukania miejsca, w którym prowadzony był handel, policjanci zabezpieczyli łącznie 164 sztuk spodenek sportowych i koszulek. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków na łączną kwotę nie mniejszą niż 31 500 złotych.

Handlujący ,,trefnym” towarem to 61-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego.

Zgodnie z Ustawą Prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Tuszynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Fot. policja