KATEGORIE

GMINY

GMINY

Na sygnale | 01.03.19 10:35

Policyjny pościg za piratem drogowym. Kierowca był pijany

Policyjny pościg za piratem drogowym. Kierowca był pijany
26 lutego 2019 roku tuż po godzinie 19.00 rzgowscy policjanci zauważyli, jak audi S8 wyprzedziło na skrzyżowaniu ulic Tuszyńska/Długa oraz na przejściu dla pieszych autobus. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli audi, bez efektu.
Mundurowi z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi gonili pirata drogowego, który na pobliskim rondzie pojechał pod prąd, następnie wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej. Kierowca nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania się. Ponownie wyprzedził na skrzyżowaniu i wjechał na nie na czerwonym świetle.
Pirat drogowy uciekał w kierunku Łodzi, kiedy znalazł się już na wysokości skrzyżowania ulic Rzgowskiej i Bartoszewskiego w Łodzi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w znak drogowy a następnie w sygnalizator.
Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Łodzi. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Miał już wcześniej konflikty z prawem. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także