KATEGORIE

GMINY

GMINY

Na sygnale | 13.08.19 14:32

Zabezpieczona podrabiana odzież

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 266 300 złotych.

12 sierpnia 2019 roku policjanci na podstawie uzyskanych informacji skontrolowali wcześniej wytypowane stoiska handlowe na jednym z targowisk w Głuchowie w gminie Tuszyn. Potwierdzili, że na terenie targowiska była prowadzona sprzedaż nielegalnej odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. W trakcie przeszukania jednego z boksów zabezpieczyli 192 sztuki: koszul, spodni, bluzek, kostiumów kąpielowych, torebek damskich, obuwia. Obecny na miejscu specjalista od rozpoznawania znaków handlowych, oszacował straty właścicieli poszczególnych znaków na łączną kwotę nie mniejszą niż 266 300 złotych.
 
Kobieta handlująca ,,trefnym” towarem to 62-letnia mieszkanka Łodzi. Zgodnie z Ustawą - Prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.